ZAJĘCIA DODATKOWE
Katolickie Przedszkole w Czechowicach-Dziedzicach
Aby sprostać wymaganiom dzieci i ich rodziców w naszym przedszkolu prowadzimy szereg zajęć dodatkowych, które pozytywnie wpływają na rozwój i wychowanie dzieci. Wspieramy przedszkolaki w poszukiwaniu talentów, które są w nich ukryte, rozwijamy kreatywność i wiarę we własne możliwości. Dzięki zajęciom dzieci są bardziej otwarte na świat, a także zwiększają swoja pewność w nawiązywaniu relacji rówieśniczych.

RELIGIA

Zajęcia prowadzone są przez p. Barbarę Placuch w przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób. Przedszkolaki mają największą potrzebę wychowania religijnego rozumianego jako chęć nawiązania relacji z Bogiem, a także pragnienie zaspokajania miłości. My pomagamy dzieciom odkrywać Boga, który jest prawdziwą Miłością. Dziecko żyje miłością, z której rodzi się życie, miłością, która to życie karmi i zaspokaja, a także daje radość. Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat dać dziecku możliwość spotkania z Bogiem i budowania z Nim wspólnej relacji. Nasze przedszkole odpowiada na potrzebę miłości i przynależności w pierwszych latach życia dziecka. Przedszkolaki na tej podstawie budują fundament, a uczucie radości i pokoju jakie czerpią w w tym momencie pozostaje na długo i będzie wracało w późniejszych okresach. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich grup wiekowych.

ZAJĘCIA RUCHOWE

Zajęcia prowadzi p. Elżbieta Zarębska. Wszyscy dobrze wiemy jak ważny jest ruch i dobra zabawa w życiu każdego dziecka. Zabawa w połączeniu z ruchem wpływają na dziecko wielokierunkowo, pobudzają rozwój całego organizmu. Prowadzone podczas zajęć zabawy i ćwiczenia ruchowe zwiększają wydolność wielu narządów i układów, rozwijają cechy motoryki takie jak: siłę, szybkość, zręczność i wytrzymałość. Wpływają także na: samodzielność, pomysłowość, staranność, zdyscyplinowanie, uczą uczciwości i kompromisu, a także umiejętności przegrywania. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich grup wiekowych.

BASEN

Zajęcia na basenie są prowadzone przez p. Darię Polakowską- Cebulę oraz p.Konrada Kalitę. Są to instruktorzy nauki pływania, którzy dają przedszkolakom wiele powodów do radości podczas zabaw dzięki którym dzieci mogą oswoić się z wodą i nauczyć pływać. Ćwiczenia w wodzie stanowią doskonałą formę wspomagania rozwoju psychomotorycznego każdego przedszkolaka, relaksują psychicznie i fizycznie, poprawiają koordynację nerwowo-mięśniową dziecka, a także podnoszą ogólną odporność młodego organizmu na infekcję. Jednak przede wszystkim zajęcia na basenie to fantastyczna zabawa dla każdego przedszkolaka! Zajęcia prowadzone są dla dzieci najstarszych - 6-latków.

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski prowadzony jest przez p. Urszulę Kapałę- Mizerę. Dzięki piosenkom, rymowankom, historyjkom, wycinankom oraz zadaniom ruchowym  dzieci spontanicznie uczą się nowych słów i struktur. Liczne gry i zabawy pozwalają powtarzać materiał i uczą dzieci pracy w grupach. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich grup wiekowych.


ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia prowadzi p. Radosław Michalak, instruktor w Szkole Tańca CUBANA. Zajęcia te rozwijają rytmikę i sprawność taneczną dzieci. Przedszkolaki poznają kroki tańców towarzyskich takich jak samba cha-cha, polka, a także różnorodne układy tańca nowoczesnego. Taniec ma na celu rozwijanie sfery motorycznej i koordynacyjnej ciała, kształtowanie poczucia rytmu, wrażliwości muzycznej i ruchowej oraz prawidłowej sylwetki wśród przedszkolaków. Podczas zajęć tworzone są także warunki dla wyzwolenia aktywności, inicjatywy i pomysłowości dzieci. Zajęcia prowadzone są dla przedszkolaków w wieku 4,5 i 6 lat.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Zajęcia skierowane do dzieci, które potrzebują wsparcia w zakresie terapii mowy prowadzi p. Anna Smalcerz. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w grupach dwuosobowych. Podstawą zakwalifikowania jest udział w przesiewowych badaniach logopedycznych prowadzonych na terenie przedszkola, następnie tworzone są grupy i rozpoczynają się zajęcia. Podstawą sukcesu jest współpraca z rodzicami, dobra atmosfera i aktywność dziecka na zajęciach oraz ćwiczenia wykonywane systematycznie w domu.