WIADOMOŚCI
Katolickie Przedszkole w Czechowicach-Dziedzicach

W naszym przedszkolu czas płynie na wspólnej zabawie i nauce,
a naszą codzienność przeplatają różne,
ważne uroczystości zapisane już na stałe w kalendarzu przedszkola.

Najważniejszymi z nich jest: Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty oraz Pożegnanie Starszaków. Istotą tych spotkań jest integracja środowiska przedszkolnego z środowiskiem rodzinnym, zaprezentowanie umiejętności dzieci, nawiązanie bliższych kontaktów. Uroczystości z udziałem rodziny są dla dziecka nie tylko przyjemnością, ale również sposobem na okazanie swojej miłości i przywiązania, pogłębienie więzi uczuciowej oraz wyzwolenie radości z dawania.

Kolejnymi bardzo ważnymi wydarzeniami w życiu naszego przedszkola są: Jasełka, Wspólne kolędowanie, Wigilia, Dni Skupienia. Pozwalają nam na wspólne przeżywanie przedświątecznego czasu, zatrzymanie się, odłożenie na bok codziennych trosk i problemów, dostrzeżenie tego co najważniejsze- rodziny.

Najbardziej radosne uroczystości przedszkolne to: Bal Karnawałowy oraz Dzień Dziecka. Cała uwaga i cały świat kręci się wtedy wokół dzieci. Wszyscy nauczyciele przygotowują co roku nowe, ciekawe atrakcje, wspólne zabawy i tańce. Już na stałe wpisał się również występ Rodzice- Dzieciom, w czasie którego to chętni rodzice wcielają się w role i wspólnie przygotowują wyjątkowe przedstawienie z okazji Dnia Dziecka.


Uroczystości, które integrują nasze przedszkole ze środowiskiem lokalnym to: Artystyczny Przegląd Przedszkolaków, Przegląd Pieśni Religijnej oraz Marsz Ekologiczny połączony z Konkursem Ekologicznym oraz Spartakiada. Są to ważne wydarzenia dzięki, którym dzieci nabierają pewności siebie, mogą przedstawić swoje zdolności na scenie, przed większą publicznością, wykazać się wiedzą i umiejętnościami oraz nawiązać z rówieśnikami bliższe kontakty.


Wydarzeniami specjalnymi, które wymagały integracji całej społeczności przedszkolnej- rodziców, nauczycieli oraz dzieci, były: Dzień Papieski oraz Festyn z okazji 5-lecia przedszkola.

Wszystkie uroczystości są pewnego rodzaju festiwalem umiejętności
i wiedzy dzieci zdobytej w ciągu roku szkolnego.
Udział w przygotowaniach wpływa na ich zaangażowanie emocjonalne,
wyzwala różne aktywności, pobudza twórczość, a sam udział w występach
daje możliwość przezwyciężania swoich słabości i stresu, daje wiele radości i satysfakcji.