O PRZEDSZKOLU
Katolickie Przedszkole w Czechowicach-Dziedzicach

1 września 2009 roku Stowarzyszenie Dziedzictwo Św. Jana Sarkandra w Cieszynie otworzyło już drugie w swojej dotychczasowej pracy Katolickie Przedszkole, które mieści się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Żwirki i Wigury 8. Jest to placówka 5 - oddziałowa, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Przedszkolaki bawią się i uczą w kolorowych salach, które urządzone są tak, aby nasze dzieci czuły się w nich jak w domu. Kolorowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne z których na co dzień korzystają przedszkolaki sprawiają, że zwykły dzień w przedszkolu jest dniem wyjątkowym.

W naszej Rodzinie panuje miła i przyjazna atmosfera, między innymi dzięki naszym pracownikom. Personel przedszkola został odpowiednio dobrany i wyszkolony. Panie nauczycielki są świetnie przygotowane do pracy z dziećmi. Mają ukończone studia na różnych kierunkach, uczestniczą w różnego rodzaju kursach doskonalenia zawodowego, a praca w przedszkolu to ich pasja. Wszystko to sprawia, że są one rzetelnie przygotowane do wykonywania powierzonych im obowiązków. Poza tym przedszkolaki zawsze mogą liczyć na ich pomoc i dobre słowo.

Prowadzone przez nas zajęcia dydaktyczne są zgodne z podstawą programową, a także odpowiednio dostosowane do wieku i rozwoju naszych wychowanków. Głównym celem naszego wychowania jest wspomaganie rozwoju dzieci, budowanie ich systemu wartości, kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej, rozwijanie umiejętności społecznych. W naszym przedszkolu stwarzamy dzieciom odpowiednie warunki, które sprzyjają wspólnej i zgodnej zabawie i nauce, troszczymy się o ich zdrowie i sprawność fizyczną, budujemy dziecięcą wiedzę o świecie przyrodniczym, społecznym i technicznym, wprowadzamy je w świat wartości estetycznych, kształtujemy poczucie przynależności społecznej, a także zapewniamy im lepsze szanse edukacyjne poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności. Aby osiągnąć te cele wychowujemy i kształcimy nasze przedszkolaki we wszystkich obszarach edukacyjnych, które znajdą Państwo w podstawie programowej.

Poza zajęciami dydaktycznymi, dzieci mogą skorzystać z różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Jako, że jest to przedszkole katolickie na pierwszym miejscu jest oczywiście religia. Na zajęciach tych przedszkolaki w prosty i zrozumiały, a przede wszystkim ciekawy dla nich sposób poznają życie i czyny Jezusa. Zajęcia te organizowane są dla wszystkich dzieci. Poza religią nasi wychowankowie uczestniczą także w zajęciach gimnastyczno - ruchowych. Dzięki charyzmie i kreatywności prowadzącej nasi wychowankowie chętnie podejmują sportowe wyzwania, świetnie się przy tym bawiąc. Łączą przyjemne z pożytecznym, ponieważ poza doskonałą zabawą przedszkolaki kształtują także swoją sprawność fizyczną. Kolejne zajęcia to język angielski. Dzięki innowacyjnym metodom stosowanym podczas zajęć dzieci szybko przyswajają ten język. Chętnie biorą udział w różnego rodzaju zabawach, które mają na celu doskonalenie komunikowania się dzieci. Najstarsze przedszkolaki 6-letnie korzystają z basenu. Starszaki w pierwszej fazie nauki oswajają się z wodą, aby w późniejszym czasie móc doskonalić swoją umiejętność pływania. Są to bardzo atrakcyjne zajęcia, które dają wiele radości. Dla dzieci 4,5,6 - letnich proponujemy zajęci taneczne, na których przedszkolaki bawią się w rytmach muzyki współczesnej oraz poznają podstawowe kroki tańca towarzyskiego.

Pragnąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe naszych małych podopiecznych, panie nauczycielki podjęły starania, by rozwijać zainteresowania przedszkolaków i zaproponowały im uczestnictwo w bardzo ciekawych kołach zainteresowań. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oto tematyka kółek zainteresowań:

  • Muzyczne zabawowo;
  • Gimnastyczne figle;
  • Tęczowa matematyka;
  • Bajkowa wyspa
  • Mały Europejczyk

W naszym przedszkolu dzieci mogą także liczyć na odpowiednio dobrany i zbilansowany posiłek. Przygotowywane przez nas dania są zróżnicowane i pełne wartości odżywczych. Każdy posiłek poprzedzony jest oczywiście modlitwą ułożoną przez przedszkolaki. Dobrą informacją dla Państwa jest to, iż sami możecie skorzystać z tych obiadów w mieszczącej się w przedszkolu stołówce, która jest dostępna dla wszystkich. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego przedszkola! Mamy nadzieję, że spodobała się Państwu nasza oferta.